System e-TOLL zastąpi viaTOLL

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
System e-TOLL zastąpi viaTOLL

Trwają prace nad nowym systemem, który będzie służył do pobierania opłat za przejazd drogami krajowymi przez auta powyżej 3,5 tony. Nowe oprogramowanie ma być dostępne w kwietniu, a w czerwcu zastąpi stary system viaTOLL. Sprawdź jak będzie działać. 

e-TOLL – jak będzie działać?

Nowy system do pobierania opłat będzie wykorzystywał wykorzystywał geolokalizację, a dane będą wysyłane m. in. za pomocą aplikacji mobilnej lub urządzenia pokładowego. Oprogramowanie ma być zgodne z systemem EETS. Aktualnie system jest testowany przez kierowców oraz ekspertów instytutu Łączności, którzy sprawdzają jego działanie pod kątem możliwości rejestracji użytkowników i aut oraz sprawności usług lokalizacyjnych. Nowe oprogramowanie ma być łatwiejsze w codziennym użytku. Założeniem jest to, że do jego obsługi nie będzie konieczna pomoc urzędników, a wszystkie sprawy będzie można załatwić przez e-Urząd Skarbowy.

e-Toll – dla kogo i jakie trasy będzie obsługiwać? 

Nowy system, podobnie jak viaTOLL, będzie przeznaczony dla aut powyżej 3,5 tony. Dotyczyć więc będzie głównie aut ciężarowych, czyli kierowców zawodowych. Ma być o wiele łatwiejszy w obsłudze, do zasilania konta będzie można użyć aplikacji mobilnej. W przyszłości jest możliwe również rozszerzenie oprogramowania o auta lekkie. Dzięki temu, posiadacze tego oprogramowania, będą mogli szybciej przejeżdżać przez bramki na autostradach. 

Źródło: Materiały prasowe

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*